היתר רעלים - טרם בטיחות וגהות בע"מ

היתר רעלים

תוכן עניינים

חוק חומרים מסוכנים קובע בין היתר שאסור לעסוק ברעלים ללא היתר מאת הממונה להגנת הסביבה. במאמר הבא נסביר איך מגישים בקשה להיתר רעלים, מה זה אומר מבחינת חידוש, מהם התנאים שבהם צריך לעמוד ומתי צריך לקבל היתר רעלים באנגלית
היתר רעלים הוא מסמך שמאפשר לאדם לעסוק בסוגים שונים של רעלים. לפי חוק החומרים המסוכנים, אסור לעסוק ברעלים ללא היתר מן הסוג הזה. בנוסף, החוק קובע שניתן לקבל את ההיתר רק מהממונה על ידי השר להגנת הסביבה. בגלל שיש המון סוגים שונים של רעלים שמשמשים בתעשייה, במחקר, בפנאי, בתרבות ועוד – ההיתר שכיח ונפוץ מכפי שנהוג לחשוב.

מה קובע החוק לגבי חידוש היתר רעלים?

תהליך קבלת היתר רעלים נמשך מספר חודשים וכדאי להתחיל אותו בהתאם. מבחינת חידוש היתר רעלים, החוק קובע שיש לעשות את זה אחת לשנה, שנתיים או שלוש – בהתאם לסיווג הרלוונטי. עם זאת, כבר בעת הגשת בקשה להיתר רעלים ניתן יהיה לדעת מה התוקף. אם יודעים מראש מה התוקף, קל יותר להיערך לקראת חידוש היתר רעלים כחוק.

איך מגישים בקשה להיתר רעלים?

בקשה להיתר רעלים אפשר למלא ולהגיש באופן ידני או מקוון. בשביל להגיש את הבקשה באופן ידני ולא מקוון, צריך להיות עוסקים שעושים זאת בפעם הראשונה או כאלה שמעוניינים בעדכון ההיתר או בתוספת לו. כמו כן, החוק מחייב לצרף לכל סוג של בקשה להיתר רעלים גם נספחים לעיסוק בתכשירי הדברה עבור עסקים המחזיקים בהם. גובה האגרה נקבע פי סיווג העסק וניתן לשלם אותה באופן מקוון או בדואר.

מהם תנאים בהיתר רעלים?

כל עסק שרוצה להגיש בקשה להיתר רעלים ולהגדיל את הסיכוי לכך שהיא תאושר צריך להכיר גם את התנאים שבהם עליו לעמוד. לפי החוק, חובה למשל לעבוד לפי רשימת תיוג ולהתכונן לביקורת תקופתית של המשרד להגנת הסביבה כולל הצגת מסמכים באופן מדגמי ולאחר מכן סיור בעסק. מעבר לכך, יש לעבור הדרכות לפי החוק ולדאוג לאחסון בטיחותי. כמו כן, התנאים לקבלת היתר רעלים הם לבצע תכנון הנדסי, לתכנן שילוט חומרים מסוכנים ולתרגל נהלי חירום.

מאיזה כמות צריך היתר רעלים?

כל אדם ש"עוסק ברעלים" בכמות גדולה מערך הסף, בין אם הרעלים מגיעים בצורתם הגולמית או בין אם הם מעורבבים עם חומרים נוספים, חייב יהיה בהיתר רעלים. ערך הסף הינו רשימת 222 סוגי הרעלים וערכי הסף שמופיעים לצד כל אחד מהם.

תנאים כלליים בהיתר רעלים

מתי צריך היתר רעלים באנגלית?

היתר רעלים באנגלית יכול להיות רלוונטי עבור סוגים שונים של יבואנים, יצואנים או בתי עסק. אם מעוניינים לייבא לישראל חומרים מסוכנים שמוגדרים בתור רעלים, יכול להיות שהיתר מן הסוג הזה יהיה הדרך היחידה לפעול בצורה חוקית. עם זאת, ניתן לקבל היתר רעלים באנגלית באופן מהיר וזמין. אם צריכים היתר רעלים באנגלית, אפשר לבחור האם לפנות ישירות אל המשרד להגנת הסביבה או להיעזר בשירות של חברה מקצועית. בשפת אנגלית אומרים POISON PERMIT/TOXINS PERMIT

חיפוש היתר רעלים

כיצד חברה מקצועית יכולה לעזור?

התפקיד של חברה מקצועית הוא לרכז את כל הסוגיות השונות תחת חוק היתר רעלים תחת קורת גג אחת. כאשר פונים אל חברה מקצועית, זה קודם כל אומר שמומחים לוקחים אחריות על התהליך מתחילתו ועד סופו – כמו למשל מבחינת איסוף המסמכים, הגשת הבקשה, הטיפול באגרה וכן הלאה. שנית, המשמעות היא שמי שעוסקים בחומרים מסוכנים וברעלים יכולים בזמן הזה להמשיך לעבוד כרגיל.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
08-9420666