טרם בטיחות וגהות בע"מ - בלוג

מה תפקידו של יועץ הבטיחות

יועץ בטיחות הוא אדם בעל תפקיד חשוב בכל הנוגע לבטיחות באזור מסוים. ישנם יועצי בטיחות בתחומים שונים ומגוונים אבל לכולם מכנה משותף אחד- שמירה על חיי עבודה תקינים. יועץ בטיחות אחראי להזהיר על סכנות אפשריות במתחם העבודה, מדובר ביועץ מומחה בעל רקע בהנדסה בדרך כלל ובעל הכשרה מתאימה לייעוץ בטיחות בתחום בו הוא עוסק.

יועץ בטיחות בתחום הבניה

יועצי בטיחות בתחום הבנייה נראים באופן תדיר בשטח העבודה ומטרתם היא להגן על העובדים מפני סכנות אפשריות ולהנחות את הפועלים כיצד עליהם לפעול בכדי למנוע תאונות עבודה אפשריות. אחת העבודות העלולות להוות סכנה אפשרית הוא תחום העבודה בגובה. בכדי שפועל יעבוד בעבודה בגובה העולה על שני מטרים עליו להיות בעל הכשרה המיועדת לכך.

בנוסף להכשרה המקצועית שמקבלים הפועלים, יועץ הבטיחות מנחה אותם בשטח, ולא באופן תיאורטי בכיתת הלימוד, כיצד עליהם לשמור על עבודה תקינה וצמצום תאונות עבודה. תקנון הבטיחות הארצי קובע כי על כל 50 עובדים בחברת עבודה יש למנות יועץ בטיחות המוכשר לתחום בו עוסקים העובדים ויכול לתת מענה עבור השאלות המתעוררות בשטח העבודה.

לצערנו ישנן פעמים לא מעטות בהם אנו שומעים על תאונות עבודה קשות ואף קטלניות ולכן יועץ בטיחות הוא גורם משמעותי ביותר ואף מציל חיים בכל הקשור לתחום הבניה.

יועץ בטיחות אש

במקומות עבודה רבים ובארגונים שונים ישנו דגש משמעותי על תחום בטיחות אש. יועצי בטיחות בתחום האש הם אנשי מקצוע עם ניסיון רחב בתחום הכבאות וההצלה, כמו כן יועצים אלו עברו הכשרה מיוחדת בכדי להיות יועצי אש. יועץ בטיחות אש עורך תכנית בטיחות אש ומציג אותה לאישור מול כבאות ההצלה והמשטרה,

היועץ סוקר את הסיכונים האפשריים עבור מקום העבודה הספציפי אותו הוא בוחן, מכין תיק לשטח העבודה ועוזר להכין פרסום עבור משרות רלוונטיות לעבודות שנדרש לעשות במקום העבודה, כל זאת בשביל שמקום העבודה יוכל לעמוד בתקנים של בטיחות אש. בנוסף לכך יועץ בטיחות אש מעביר אחת לתקופה הדרכה לצוות העובדים בנוגע לבטיחות אש.

יועץ בטיחות במפעלים

על מנת להקים מערך בטיחות במפעלים יש צורך ביועץ בטיחות מוסמך שיש לו את היכולת להקים מערך מסוג זה ולהציג אותו אל מול הרשויות. יועץ בטיחות במפעלים אחראי לוודא את בטיחות העבודה בשטח המפעל לאורך כל שעות היום. החל מהדרך בה מופעלות המכונות במפעל וכלה מהאופן בו נסגר המפעל בסוף היום.

טרם בטיחות וגהות בע"מ

מקום בעבודה הוא המקום בו מעבירים העובדים שלכם את רוב שעות היום שלהם. אם אתם מעוניינים ליצור עבודת צוות בין העובדים, שיתוף פעולה ומקום שנעים להגיע לעבוד בו- חשוב שתעזרו ביועץ בטיחות מקצועי. יועץ בטיחות נותן למקום העבודה ערך מוסף של שמירה הדדית על כל צוות העובדים ומוגנות מפני סכנות אפשריות במקום העבודה.

אצלנו בטרם בטיחות וגהות תוכלו למצוא יועצי בטיחות מקצועיים שימנפו את העסק שלכם כמה צעדים קדימה. טרם בטיחות וגהות היא חברה שהייתה ראשונה מסוגה בישראל לצורך מתן שירות של בטיחות מקצועית ומקיפה. אצלנו תוכלו למצוא מערך בטיחות שמקיף את צרכי מקום העבודה שלכם ותוכלו לוודא שמערך הבטיחות מיושם באופן מעשי בשטח העבודה בסטנדרטים גבוהים.

תפריט נגישות