טרם בטיחות וגהות בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
08-9420666
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

היתר רעלים

 
בית העסק שלכם זקוק להיתר רעלים? קיבלתם היתר רעלים, אך אינכם יודעים איך ליישם את כל דרישותיו? בשביל זה אנחנו כאן!

חברת טרם בטיחות וגהות מספקת עזרה בהשגת היתר רעלים ולאחר מכן מלווה את לקוחותיה ביישום של כל הנהלים והדרישות של ההיתר.
 
 

יש לכם את כל הסיבות לפנות אלינו:

 
  • ניסיון רב שנים
  • אנשי מקצוע מימנים ובעלי התמקצעות בתחום
  • שיטות עבודה יעילות ובדוקות
 
 
היתר רעלים
 

לקבלת מידע וייעוץ חייגו אלינו למספר 08-9420666

 

מהו היתר רעלים

 
עסקים מסוגים שונים עובדים עם חומרים כימיים שעלולים להיות מסוכנים. הדוגמה הבולטת ביותר היא עסקים בתחום ההדברה, אך לא רק הם. גם מכבסות, תעשיות בתחום התרופות, הכימיה והביולוגיה, תעשיות הייטק, בתי חולים ואפילו בריכות שחייה זקוקים להיתר רעלים על פי חוק.
 

מה מגדיר היתר רעלים?

 
היתר הרעלית מסדיר את הנושאים הבאים:
  • פרטי העסק, לרבות תחומי עיסוקו, יצירת הקשר איתו והפרטים של המנהל
  • הגדרה של סוג החומרים שבהם מותר להשתמש והכמות השנתית שלהם
  • דרישות לאחסנה נכונה
  • כללי התנהגות בשעת חירום
  • כללים לשמירה על בטיחות בעבודה לעובדים ואיכות הסביבה
 
התרת רעלים
 
חשוב להדגיש כי היתר רעלים לא רק מותיר שימוש בחומרים מסוכנים, אלא גם מטיל אחריות כבדה על החברה או העסק שקיבלו את האישור. על בית העסק להבטיח כי אף אחד לא ייפגע מהחומר המסוכן – לא העובדים ולא הלקוחות של בית העסק. מעבר לזאת, העסק אחראי גם על הגנת הסביבה ואסור לו לגרום לזיהום של קרקעות, מים ואוויר.

 

מי זקוק להיתר רעלים

 
כל אדם שעובד עם חומר שמוגדר לפי חוק כחומר רעיל חייב להחזיק בידיו היתר רעלים. מקומות בהם יש שימוש ברעלים הינם מעבדות למיניהם, בתי חולים, מפעלי תעשייה וגם כל מי שמתעסק בייצור, שיווק, אחסון וכדומה. החוק שנוגע לעיסוק ברעלים הינו חוק מפורש ביותר מאחר שמדובר בחומרים שמסכנים את הסביבה ויכולים לגרום לנזק רב עד לסכנת חיים ממשית, ולכן חשוב לדעת כיצד יש לעשות בהם שימוש, איך להגן על כל מי שנמצא בסמוך אליהם וגם איך להיפטר מהם בצורה בטיחותית ביותר.


 

מאיזה כמות צריך היתר רעלים?

 
כל אדם ש"עוסק ברעלים" בכמות גדולה מערך הסף, בין אם הרעלים מגיעים בצורתם הגולמית או בין אם הם מעורבבים עם חומרים נוספים, חייב יהיה בהיתר רעלים. ערך הסף הינו רשימת 222 סוגי הרעלים וערכי הסף שמופיעים לצד כל אחד מהם.


 

מה אומר החוק?

 
חוק היתר רעלים אומר בצורה מאוד ברורה כיצד יש לטפל בחומרים רעילים בכל שלב ושלב שלהם בתהליך: שלב האחסון ושילוט שמתריע עליהם, נהלים של מצב חירום, שינוע של כלל החומרים, טיפול בפסולת של רעלים, תחומי אחריות ועוד. בהתאם לזאת, נקבעו גם בתקנות היתר רעלים, הכמויות של החומרים ורמת הריכוז שלהם שמצריך בקבלת היתר רעלים.

כמו כן, ההיתר לטיפול ברעלים מיועד לכל אדם שעוסק ברעלים לזמן מוגבל ובדיקות ממשרד הגנת הסביבה נערכות בכל פעם שיש צורך לחדש את ההיתר. ההיתר מגיע מטעם משרד להגנת הסביבה, על אף שבפועל ישנם מספר משרדי ממשלה שמעורבים גם הם באישורו.

 

מתי פונים לממונה בטיחות?

 
תפקידו של ממונה בטיחות מתחיל בהשגת אישור רעלים. איש המקצוע יודע לבצע את כל הפעולות הדרושות ולהשיג את האישור בתוך זמן קצר. עובדה זו מקלה רבות על פעילותו של העסק. מעבר לזאת, ממונה בטיחות בוחן שכללי האחסנה והשימוש תואמים את דרישות החוק וכי העסק מחזיק בכל האמצעים שיעזרו לו במקרה שיתרחש מצב חירום.